Technologia blockchain

Zdecentralizowana i rozproszona baza danych w modelu open source w sieci internetowej o architekturze peer-to-peer (P2P) bez centralnych komputerów i niemająca scentralizowanego miejsca przechowywania danych, służąca do księgowania poszczególnych transakcji, płatności lub zapisów księgowych zakodowana za pomocą algorytmów kryptograficznych (blockchain).
Technologia blockchain ma wiele potencjalnych i rozmaitych zastosowań w wielu branżach.
Bardzo dużo osób kojarzy technologię blockchain jedynie z kryptowalutami, a już na pewno z najbardziej jej znanymi przedstawicielami:bitcoinem i ethereum.
Technologia blockchian to niewątpliwie jeden z najważniejszych wynalazków XXI wieku.Dzięki technologii blockchain można zrobić coś taniej, bezpieczniej, i co jest najważniejsze można zapewnić pełną transparentność procesu.
Nie tylko instytucje państwowe interesują się blockchainem.Biznes także korzysta z technologii blockchain, łańcuch bloków cieszy się największym powodzeniem na rynku finansowym,wdrożenia następują w energetyce i w farmaceutyce.

Blockchain wciąż pozostaje we wczesnej fazie rozwoju, więc firmy planujące wdrażanie bazujących na niej rozwiązań muszą uzbroić się w cierpliwość.

Dodaj komentarz