Black Friday oraz Cyber Monday

Już niedługo Black Friday i Cyber Monday!

Szykujcie się na wielkie promocje z okazji Black Friday 2019! To już wkrótce, 29 listopada 2019 r. a Cyber Monday odbędzie się 2 grudnia 2019 r..

Co to jest Black Friday?

Black Friday inaczej mówiąc Czarny Piątek jest to dzień największych wyprzedaży w roku. Zwyczaj ten wziął się ze Stanów Zjednoczonych i odbywa się w ostatni piątek listopada, następnego dnia po słynnym Święcie Dziękczynienia. Z roku na rok coraz więcej jest krajów, które również mają zniżki np. w Kanada, Wielka Brytania czy również Polska. Wyprzedaże z okazji Black Friday uznawane są za największe wyprzedaże pojawiające się w sklepach czyli największe obniżki cen. W naszym kraju ten dzień, choć nie jest jeszcze tak popularny jak w krajach Ameryki Północnej, z każdym rokiem staje coraz bardziej znany. Wśród polskich klientów określany jest jako Black Friday Polska, ale i również po prostu jako Czarny Piątek. Wyprzedaże na naszym rynku nie są tak znaczące jak w krajach w których Black Friday jest od wielu lat. Przeceny w tamtych krajach dochodzą tam nawet do 90%.

Cyber Monday?

Cyberponiedziałek – pierwszy poniedziałek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia, który słynie z licznych wyprzedaży i promocji oferowanych przez sklepy internetowe.

Cyber Monday to dzień bardzo podobny do słynnego Czarnego Piątku, z tą jednak różnicą, że dotyczy on głównie sklepów internetowych. Wyprzedaże oferowane są przede wszystkim przez sklepy działające w Ameryce Północnej oraz wielu różnych krajach na kontynencie europejskim. Coraz częściej wyprzedaże są oferowane przez firmy z naszego kraju, jednak nie jest to tak popularne jak w Ameryce Północnej. Przypadający kilka dni wcześniej Black Friday teoretycznie dotyczy sklepów stacjonarnych, ale w praktyce również sklepy internetowe biorą w nim udział.

Pamiętajcie

Ostrzegamy również przed trikami marketingowymi, które są stosowane przez niektóre sklepy. Przed wyprzedażami podwyższają ceny produktów, aby na wyprzedaż obniżyć je nieznacznie od ceny pierwotnej. Jeżeli zamierzacie kupić jakiś produkt to sprawdźcie jego cenę kilkukrotnie w przeciągu miesiąca abyście zobaczyli o ile dany produkt został przeceniony.

Dodaj komentarz