Symptomy znacznego osłabienia gospodarczego.

Większość inwestorów giełdowych zaczyna się zastanawiać czy już zacząć kupować akcje, czy jeszcze właściwy moment nie nadszedł. Jeden z ważniejszych elementów wskazujących na dobry moment już widać.

Coraz częściej słychać głosy, że recesja w Polsce to realny scenariusz, które zmaterializuje się pod koniec 2022 roku. O tym, że polska gospodarka słabnie, świadczą majowe dane o produkcji przemysłowej czy sprzedaży detalicznej.

Jest to niemylny znak dla inwestorów do szukania najlepszego miejsca na włożenie swoich pieniędzy. Złoto i kryptowaluty spadają, więc jest to dobry moment na kupno.

 W tej chwili sytuacja gospodarcza jest jednak tak niestabilna, że ciężko znaleźć dobre rozwiązanie, a analizy rynkowe są trochę takim wróżeniem z fusów. Jest to chyba dobry moment, żeby się przyjrzeć innowacyjnym branżom medycznym, które już zaczynają zwyżkować, ale jeszcze nie osiągnęły górki.

 Drugim z kolei stabilnym i jednocześnie bardzo nowoczesnym elementem karuzeli giełdowej jest szeroko pojęta elektronika, która w powiązaniu z medycyną może stanowić najmocniejszy składnik.

Część ekonomistów jest zdania, że Polska stoi u progu recesji technicznej. Ta informuje o wzroście gospodarczym przy wykorzystaniu tylko jednego czynnika. Wynika to z faktu, że dane na temat PKB są raportowe z opóźnieniem, bez uwzględnienia czynników sezonowych. Stąd recesja, która uwzględnia tylko produkt krajowy brutto, nazywana jest recesją techniczną.

Dodaj komentarz